Yavuz Bingöl Sosyal Medyanın Gündeminde: ‘Ben Manav Mehmet Efendi Değilim, Bilinçli Bir Seçmenim’

Sınır Dışı Edilen Afgan Sığınmacı İçin Uçakta Eylem Yapmıştı: Elin Ersson Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Deneme yazısıdır

Merhaba dünya!

Yavuz Bingöl Sosyal Medyanın Gündeminde: ‘Ben Manav Mehmet Efendi Değilim, Bilinçli Bir Seçmenim’

Genel 28 Temmuz, 20:50'de eklendi

Yaptığı açıklamalar sebebiyle sıkça eleştirilen Yavuz Bingöl, yine sosyal medyanın gündeminde. Bingöl, verdiği röportajda ‘Ben manav Mehmet Efendi değilim. Bilinçli bir seçmenim’ ifadelerini kullandı.

 

Günümüz Türkiye’sinde eksik bulduğunuz neler var?

“Kültür ve sanat konusundaki eksiklikleri en yetkili ağız, Cumhurbaşkanı söylüyor. “Bu alanda daha çok çalışmamız lazım” diyor. Güzel girişimler var. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin kurulması şahane oldu. Atatürk Kültür Merkezi’nin yenilenmesi keza öyle. Biz Milli Eğitim Bakanı’mızla güzel bir çalışma yürütüyoruz. Sekiz bin okulun müzik odasına 20 bağlama ve bir piyano koymak istiyoruz. Bu hükümet, ekonomide, köprü ve yol yapımında devasal hizmetler yaptı. Aynısını kültür ve sanat alanında da bekliyorum.”

 

Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, “Neden bizim Beethoven’larımız yok?” demişti.

Katılmıyorum. Doğu kültürü çok daha zengin. “Işık doğudan yükselir” sözüne inanıyorum ben. Felsefemiz, müziğimiz, mutfağımız, her şeyimizle onlardan çok daha ilerideyiz. Ancak reklam, PR deyip geçmemek lazım. Çok önemli. Biz sadece bunları dünyaya sunmayı bilmiyoruz. Onlar da 200 yıldır Chopin çalıyorlar. Tamam güzel ama ben de 200 yıldır Chopin dinlemekten bıktım. Onların da bize imrendiğine eminim. Batı her zaman doğuyu kıskanıyor bence.

 

Bingöl’ün açıklamasına sosyal medyadan tepki geldi. Bazı yorumlar şöyle 👇

Comments

comments

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Araç çubuğuna atla